Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı Sistemleri ve Çözümleri

Endüstriyel doğalgaz tesisatı, normal tesisat sistemlerinden farklı olarak çok daha ayrıntılı ve dikkatli bir projelendirme ister. Çok büyük alanlarda kusursuz bir doğalgaz tesisat sistemi ile çalışmaları sürdürebilmek için bazı hususlarda dikkatli olmak gereklidir.

Doğalgaz firmalarının daire ya da apartmanlara yaptığı doğalgaz sistemlerinden farklı olarak çok daha büyük çaplı bir çalışmadır. Sanayi alanında faaliyet gösteren binaların ihtiyacını karşılamak amacı ile kurulan bir sistemdir. Bina içerisinde doğalgaz olması demek aynı zamanda bütan gazı, petrol, etan ve propan gazlarının da var olması demektir. Bu gazların ve petrolün yapısı yanıcıdır. Bu nedenle doğalgaz hattının çok çok dikkatli şekilde döşenmesi şarttır. En ufak bir kaçak durumunun yaşanmasına dahi müsaade edilmemesi gereklidir. Sanayi alanında faaliyet gösteren bu yapılarda bu yanıcı gazlardan birinin varlığı demek büyük yangınların yolunu açabilecek oldukça tehlikeli bir durumdur.

gebze endüstriyel doğalgaz tesisatı

Gebze Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı Şartnamesi Nasıl Hazırlanır?

Gebze doğalgaz tesisatı şartnamesi işin başında tüm detayları ile hazırlanmalıdır. Sanayi yapısının alan genişliği, doğalgaz hattının çekilecek noktaları, kullanılacak boruların genişliği, yapılacak işin süresi, toplam maliyet gibi birçok husus bu şartnamede yer almalıdır.

Doğalgaz firmamız öncelikle sanayi yapınızda ücretsiz keşif yaparak alan için gerekli olan ölçüleri alır. Ölçülerin alınması kullanılacak doğalgaz borusu hattı için oldukça önemlidir. Sonrasında mühendislerimiz yapının projelendirmesini yapar ve projeyi onaya sunar. Bu aşamadan sonra fiili olarak sanayi yapılarında çalışmaya başlanır. Ancak işe başlamadan önce mutlaka resmi makamlardan bütün onayların alınması gereklidir. Bu konuda firmamız oldukça hassas davranmakta ve gerekli izinler tamamlanmadan kesinlikle işe başlamamaktadır.

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sanayi doğalgaz tesisatı için dikkat edilecek en önemli husus, tesisatı yapacak firmanın daha öncesinde kesinlikle bu tecrübeye sahip olmasıdır. Sanayi alanında tecrübe asla normal ev tipi doğalgaz tesisatı ile kıyaslanamaz. Burada amaç, fabrikalarda ya da çok daha büyük sanayi yapılarında geniş çaplı doğalgaz tesisatı yapmış bir firma bulmaktır. İşinde başarılı, güçlü referans çalışmalarına sahip firma ile anlaşarak bu işlemi başlatmak olası tehlikeleri önlemede ilk adım olacaktır.

Doğalgaz tesisatının sanayide kurulma süreci boyunca firmanın bütün koruyu tedbirleri almış olması gereklidir. Bu nedenle anlaşma sağlanacak firmanın proje ile ilgili tüm detaylarda hassas olması gereklidir.

Endüstriyel doğalgaz tesisatı için önemli olan diğer konu kullanılan malzemelerin kesinlikle kaliteli olmasıdır. Kullanılan malzemenin kalitesi yanında bina ölçülerinin doğru şekilde alınması tesisat projesinin mutlaka en doğru şekilde çizilmiş olması gereklidir.

Firmamız, Gebze doğalgaz tesisatı sistemleri için yıllardır çalışmalarını sürdürmektedir. Güçlü referanslarımız ile çalışmalarımızdaki başarıyı gözle görünür hale getirdik. Her zaman en güvenilir tesisat sistemleri ile sanayi bölgesindeki bütün yapılarda doğalgaz sistemleri için kaliteli hizmet sunmaktayız.

sanayi doğalgaz tesisatı

Sanayi Doğalgaz Tesisatı

Sanayi doğalgaz tesisatı dendiği zaman akla, doğalgazın kaynağından son kullanılacağı ortama taşınmasına kadar olan aşamalarda kullanılan birleştirme parçaları, ekipmanlar ve borular gelmektedir. Doğalgaz tesisatında uygulamaları doğru bir şekilde yapabilmek için detaylı hesaplamalar yapmak gerekir. Bu hesaplamalar yapılırken basınç kaybı, hız, boru çapları ve tesisat ekipmanları gibi pek çok parametre göz önüne alınır. Özellikle endüstriyel doğalgaz tesisatı süreçlerin başından sonuna kadar oldukça dikkatli olunması gereken önemli bir konudur.

Kare Proses Enerji ve Mühendislik firması, endüstriyel doğalgaz tesisatı konusunda hizmet veren öncü firmalardan biridir. Firmamız, pek çok alanda hizmet verse de öncelikle endüstriyel doğalgaz tesisatı alanında çözümler üretmektedir.

endüstriyel doğalgaz tesisatı

Sanayi Doğalgaz Tesisatı İşlerimiz;

 • Doğalgaz Proje Çizimleri, Proje Onaylatma ve Gaz Açma
 • Altyapı Doğalgaz Uygulamaları ve Ana Kolon Tesisatları
 • Merkezi Sistem Tesisatı
 • Paslanmaz Çelik Bacalar
 • Basınçlı Hava Tesisatı
 • LPG LNG CNG Sistemleri
 • Isı Eşanjörleri ve Boyler Sistemi
 • Kazan dairesi kurulumları ve tesisatları
 • Buhar, Kondens, Kızgın su, Kızgın yağ Tesisatı
 • Endüstriyel Doğalgaz sistemleri
 • Endüstriyel Toz, Duman Egzoz Filtreleme
 • Kazan Alev Boruları
 • Paslanmaz Çelik Bacalar

Gebze Doğalgaz Tesisatı

Buhar, sıcak su, kızgın su ve kızgın yağ talebini karşılamak için en çok endüstriyel doğalgaz tesisatları kullanılmaktadır. Ayrıca proseslerde, ısıl işlem ve eritme fırınlarında, pişirme, kurutma proseslerinde, yüzey temizleme banyolarında ve çevresel ısıtmada büyük enerji tüketiminde doğalgaz kullanımı yüksek bir paya sahiptir.

Enerji, endüstrinin can damarıdır ve elektrik ve farklı yakıt türleri ile karşılanabilir. Tesisin çekirdeği, yakıt harcaması ve teknik donanım açısından önemli maliyet kalemlerinden biri olan santraldir (kazan dairesi vb.). Endüstriyel doğalgaz tesisatı pek çok endüstriyel sektörde sıcak su, buhar ve doğal gaz tesisatı uygulamaları, genellikle seramik, tarım, gıda, tekstil ve metalurji sektörlerinde uygulanmaktadır.

Seramik ve toprak endüstrisinde kullanılan pişirme fırınlarında, metalurji endüstrisinde ısıl işlem ve ergitme fırınlarında, otomotiv endüstrisinde yüzey temizleme banyolarında, boya kurutma ve tekstil kurutucularda enerji tüketimi çok fazladır. Doğal gaz, doğrudan süreçte veya dolaylı olarak diğer tüm yakıtların yerine termik santrallerin üretiminde kullanılabilir.

Doğal gazın bu yöntemde kullanılmasının egzoz gazı bileşimi ve yanıcılığından dolayı birçok avantajı vardır.

Firmaların kullandığı enerji sistemleri, yapacakları işleme göre değişkenlik göstermekle birlikte, genelde tercih edilen enerji türü doğalgazdır. Sanayi tipi işletmelerde yapılan işletmelerin can damarı, enerjinin üretildiği ya da dağıtıldığı noktalardır. Haliyle bu noktalar firmalar için hayati önem taşımaktadır ve en önemli maliyet girdilerinden birini oluşturmaktadır.

Sektörde Lider Firma: Kare Proses Enerji ve Mühendislik

Kare Proses Enerji ve Mühendislik firması Gebze, Dilovası, Çayırova ve Darıca gibi bölgelerde endüstriyel doğalgaz tesisatı hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler eğitimli, uzman ve profesyonel ekiplerce etüt edilmekte ve uygulamaya geçirilmektedir. Özellikle Gebze doğalgaz tesisatı konusunda Kare Proses Enerji ve Mühendislik firmasının aktif olarak çalıştıkları bölgelerden biridir.

Firmamız özellikle pişirme fırınları ve metalürji sanayiinde, ergitme fırınlarında, yani kısaca enerji tüketiminin yüksek olduğu noktalarda hizmet vermektedir. Doğalgaz, bu tarz yüksek enerji tüketimi gerçekleşen fabrika ve işletmelerde, işlemlerde, sunduğu kaliteli ve profesyonel hizmet sebebiyle yardımcı bir firma olarak karşımıza çıkar.

Eğer siz de bu konularda hizmet almak istiyorsanız Kare Proses Enerji ve Mühendislik firmasından hizmet alabilirsiniz. Hemen uzman ekiplerle görüşüp teklifler alabilir ve hızlı bir şekilde uygulamaya geçebilirsiniz. Firma hakkında referanslar görmek ya da detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz sanayidogalgaztesisatlari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sanayi Doğalgaz Tesisatı Prosedürleri

Endüstriyel doğalgaz tesisatı öncesinde ve sırasında bazı prosedürler gerçekleştirilmelidir. Doğal gaza dönüşüm, gaz akışı ve basıncına paralel olarak kurulmalı ve ardından tesisat şartnamelere göre tasarlanmalıdır. Bu şekilde yapılan montaj çalışmaları daha sağlıklı sonuçlar üretecektir.

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı İçin Bize Ulaşın

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın.